מעצב אנושי ובינה מלאכותית משתפים פעולה כדי לעצב שמלות לשבוע האופנה בטוקיו

17 במרץ 2019 (Mainichi יפן)

גרסה יפנית

מעצבת האופנה אמה רי, מימין, עומדת ליד אחת השמלות שעיצבה בשיתוף פעולה עם AI, בדגם של מומוקו, ברובע מינאטו בטוקיו ב-15 בפברואר 2019. (Mainichi/Etsuko Nagayama)
TOKYO – שמלות שנוצרו בשיתוף פעולה בין מעצב אופנה אנושי אמיתי ובינה מלאכותית (AI) יופיעו לראשונה ב-20 במרץ באירוע האופנה הגדול ביותר ביפן, שבוע האופנה טוקיו.

【קשור】 שירות AI ב-LINE מזהה מכתבים מזויפים הדורשים תשלומים
【קשור】 סוכנות המשטרה הלאומית לניסוי בינה מלאכותית כדי לחזות פשעים
【קשור】 מחקר 'Bad AI' מביא את המיטב מאנשים: מחקר
【קשורים】 תשובות המדיניות המעורפלות של פקידי ממשלה בדיאט מתגלות כבעייתיות עבור ניתוח AI
בינה מלאכותית שתוכנתה "ללמוד" שמלות שעוצבו על ידי מעצבת שמלות הכלה הנודעת אמה רי הציגה לאמה עיצובים שהיא "המציאה", שאמה השתמשה אז ככר השקה שממנו יצרה עיצובי שמלות.

פרויקט RIKEN למודיעין מתקדם (AIP), שבו מתאספים חוקרי בינה מלאכותית מהשורה הראשונה במדינה, והמכון למדעי התעשייה באוניברסיטת טוקיו שיתפו פעולה עם הפרויקט כדי לראות כמה דו-קיום הרמוני יכולים בני אדם ובינה מלאכותית להוביל.

בינה מלאכותית השתמשה בשיטה שנקראת "למידה עמוקה" כדי ללמוד כ-500 מיצירותיה של אמה, וייצרה תמונות של שמלות שיצרה בעצמה על סמך מה שלמדה. יתרה מכך, בינה מלאכותית שיכולה לשנות תמונות לסגנונות כמו זה של אומני ציור קלאסיים שימשו לעיבוד עיצובי השמלות והצמחים של Ema, שלאחר מכן מייצרים תמונות שאמה השתמשה בהן כהשראה לעיצוב שמלות. צורות גל אותות שנפלטו מתאי עצב חדשניים מעשה ידי אדם שימשו גם את Ema כדי להצית רעיונות חדשים.

עד כה לא היו מקרים של AI ומעצבים ששיתפו פעולה במידה כזו כדי ליצור שמלות, ואמה והחוקרים שהשתתפו אומרים שהתהליך היה אחד מסדרה של ניסויים וטעויות. לדוגמה, התמונות שהופקו על ידי AI שעברו למידה עמוקה היו כמו ציורים מופשטים עם צלליות מטושטשות.

"אני מחכה בקוצר רוח לאיזה סוג של יופי יוצג לנו בתצוגת האופנה, שנוצרה על ידי Ema, על סמך תמונות שהופקו על ידי AI, שלא היה להם מושג מהי שמלה", אמר ג'ון סייטה, RIKEN חוֹקֵר.

"הדמיון וההתלהבות שלי מהיצירה הובעו מהתמונות שהופקו על ידי AI", אמרה אמה. בתצוגת האופנה, שתהיה פתוחה רק למעורבים בפרויקט, יוצגו כ-20 שמלות. אמה והחוקרים שלקחו חלק בפרויקט ישתתפו בסימפוזיון במכון למדעי התעשייה ובאוניברסיטת טוקיו ברובע מגורו בטוקיו החל מהשעה 15:00. ב-20 במרץ.